AKCE / SLEVY

 

 

 

Rychlý kontakt

 

AUTOSTYL RAKOVNÍK, s.r.o.

Pražská 300

269 01 Rakovník

 

Otevírací doba:

Po - Pá    

08:00-12:00

13:00-17:00

 

mobil 777 066 500

Proč měnit pneumatiky

 

Důvody výměny pneumatik

 

  • Neodpovídají vozidlu (špatný rozměr, nižší index rychlosti, neodpovídající kategorie)
  • Nepravidelně se opotřebovávají (špatná geometrie podvozku, nedohuštěná nebo podhuštěná pneumatika, opotřebované tlumiče)
  • Stárnutí pneumatik
  • Známky poškození (porušení patky, narušení celkové konstrukce)
  • Deformace (mohou být porušená ocelová vlákna, boule)

 

Na co při výměně pneumatik nezapomenout?

 

Mezi to, co byste určitě neměli při při výměně pneumatik zapomenout, patří především:

Seřídit geometrii

Správně seřízená náprava se pozná podle přímočarého pohybu pneumatik a jejich rovnoměrnému opotřebení. Při porušení geometrie se můžeme setkat se změnami jízdních vlastností vozidla. Aspoň jednou ročně by se měly nechat nápravy seřídit.

Vyvážení pneumatik

Vyvážené pneumatiky zajistí klidnou jízdu a prodlouží její životnost. Při vyšší rychlosti se pneumatiky začínají chvět a chvění se přenese do celé karosérie. Důsledkem je snížení komfortu jízdy a vyšší opotřebení pneumatik.

Výměna ventilů

Ventily zajišťují vzduchotěsnost pneumatiky. Vlivem odstředivé síly působí při rychlosti 100 km/h na ventily tlak o hmotnosti 1,7 kg. Jejich kontrola by proto neměla chybět při žádné výměně pneu.

Huštění pneumatik

Správná hustota prodlužuje životnost a především zvyšuje bezpečnost jízdy. Při přehuštění pneumatiky se nevyužívá celá plocha a opotřebovává se v oblasti běhounu. Při podhuštění se naopak pneumatika sjíždí po okrajích.

Chcete-li si užít zábavnou a hlavně bezpečnou jízdu, důkladně pečujte o své pneumatiky - a to nejen při jejich jarní a podzimní výměně. S výměnou pneumatik vám rádi pomůžeme a poradíme u nás, v Pneuservisu Autostyl Rakovník.