AKCE / SLEVY

 

 

Rychlý kontakt

 

AUTOSTYL RAKOVNÍK, s.r.o.

Dlouhá 668

270 51 Lužná

(bývalý areál MŠ)

 

Autoservis Lužná u Rakovníka

NOVINKA: Softwarová modifikace řídících jednotek

 •    Optimalizace výkonů motoru
 •    Nastavení startovacích dávek
 •    Trvalé zrušení chybových hlášení

 

Likvidace pojistních událostí

 

Nově jsme naše služby rozšířili o spolupráci s MM CAR – odborníky kteří se již od roku 2003 zabývají nezávislou likvidaturou. Důvodem jejího vzniku byla existující poptávka po odbornících, kteří nestranně a kvalitně vyřídí uplatnění škod na pojišťovně.

V případě, že Vám vznikla škoda na vozidle cizím zaviněným – poškození z dopravní nehody.

MM Car

 

 


Po celou dobu opravy Vám bude ZDARMA zapůjčeno vozidlo ve stejné vozové třídě.   
Nabízíme:                             

 1. Zajistíme veškeré jednání s pojišťovnou kromě nahlášení škody
 2. Za poškozeného budeme řešit  úhradu pojistného plnění

 

Autoservis:

 

 • mechanické opravy vozidel
 • autoelektrikářské opravy vozidel
 • zabezpečovací systémy vozidel
 • diagnostika motoru
 • kompletní údržba klimatizací  -  čištění, plnění, dezinfekce a opravy klimatizací
 • pneuservisní práce  na osobních a dodávkových vozech
 • kompletní opravy havarovaných vozů vč. zajištění technika pojišťovny
 • prodej náhradních dílů
 • servisní prohlídky 
 • svařování plastů
 • příprava a zajištění STK
 • testy brzd
 • geometrie náprav
 • protikorozní ochrana podvozku a dutin

 

Klimatizace:

 

-  čištění, plnění, dezinfekce a opravy klimatizací

 

Klimatizace se stala již standardem skoro v každém nově vyrobeném vozidle. Efekt tohoto zařízení pro komfort cestování je nezpochybnitelný, ovšem pouze pokud klimatizace perfektně funguje. Ke správné funkci je nezbytný pravidelný odborný servis celé klimatizační soustavy, který se skládá z několika operací:

 

1/ Kontrola a doplnění chladícího média a mazacího oleje.

 

Kontrola a doplnění chladícího média a mazacího oleje

Výrobci vozidel doporučují kontrolovat objem chladícího média (plynu) každý rok až tři roky. Tento těkavý plyn z klimatizační soustavy uniká. Za rok unikne cca 15% plynu. Únik plynu neznamená jen nižší účinnost klimatizace (méně chladí), ale může zapříčinit i nefunkčnost klimatizace (kompresor nesepne, nebo se přehřeje). Zároveň je nutné zkontrolovat množství a viskozitu mazacího oleje, jehož funkce není jen mazání celého systému, ale působí i jako těsnící element. Z tohoto důvodu je doporučeno občas klimatizaci zapnout i v zimě (alespoň 1x za dva týdny). Tuto kontrolu není možné provádět svépomocí, a proto je nutné navštívit specializovaný servis. Při servisním zásahu Vám bude nejdříve zbytek starého plynu odčerpán, poté bude odčerpán i starý mazací olej a následně bude speciálním přístrojem celý systém zkontrolován, zda je dostatečně těsný. Těsnost se prověřuje takzvanou vakualizací, kdy je v celé klimatizační soustavě vytvořen podtlak, který by měl být bez změny tlaku soustavou udržen cca 25 minut. Pokud systém po této době nevykáže netěsnosti (byly by automaticky přístrojem akusticky oznámeny) dojde k naplnění novým olejem a plynem. Celý tento proces trvá přibližně 45 minut.

 

2/ Kontrola popř. výměna kabinového (pylového) filtru.

 

Kontrola popř. výměna kabinového (pylového) filtru

Výrobci automobilů doporučují nejpozději každé dva roky vyměnit i kabinový (pylový) filtr. Ten má za úkol zachycovat veškeré nečistoty, které jsou součástí vzduchu proudícího do kabiny vozidla. Je pochopitelné, že při kvalitě ovzduší je tento filtr někdy zcela zanesený již po půl roce. Pak propouští do kabiny nejen prachové částečky, ale i alergeny, bakterie a plísně.

 

 

 

 

 

 

3/ Dezinfekce klimatizační soustavy a odstranění zápachu.

Proto jsou dnes specializované servisy vybaveny přístroji, které provedou úplnou dezinfekci klimatizační soustavy. Jedna z nejrozšířenějších a nejmodernějších metod je dezinfekce ozonem. Do kabiny vozidla se zapnutým topným okruhem  je instalován přístroj vyvíjející ozón po dobu 15-30 minut. Ozón je výkonný oxidační prostředek. Spontánně reaguje s jinými látkami, což vede k odbourání nepříjemně páchnoucích molekul. Tato metoda pročistí nejen vzduchové vedení , ale i výparník, kde se nachází nejvíce mikroorganismů. Máte pak jistotu, že spolu s výměnou kabinového (pylového) filtru dýcháte opravdu čistý vzduch. Při jízdě pak zmizí podráždění očí a dýchacího ústrojí, bolesti hlavy, únava, kašel, nepříjemný zápach, bakteriální infekce a alergické reakce.

 

Dezinfekce klimatizační soustavy a odstranění zápachu

 

Pokud chcete, aby Vaše klimatizace fungovala správně, požadujte u svého servisu provedení strojové dezinfekce, výměnu kabinového filtru i kontrolu náplně plynu a oleje. Chraňte své zdraví a zdraví svých blízkých a nedýchejte mikroorganismy a plísně. Nejsou vidět, ale dokáží potrápit a vyvolat alergie.

 

 

 

 

:Čištění interieru mokrou cestou
Jedná se o metodu mokrou cestou tzn., že všechny prvky interiéru (koberečky, podlaha, strop) je čištěn pomocí čističe (extraktoru), který pod vysokým tlakem vpraví profesionální čistící chemii a vzápětí ji vysaje s uvolněnými nečistotami.

Díky profesionálnímu extraktoru jsme schopni čistit i do hloubky sedaček a uvolnit tím nečistoty, jako jsou mastnoty, prach, ale i náročnější skvrny (džus, zmrzlina, hlína atd.). Přístrojová deska a ostatní plasty jsou ošetřeny profesionální autokosmetikou, která zajišťuje dokonalou čistotu, lesk a zabraňuje statickému usazování prachu. Veškerá používaná kosmetika příjemně voní, ničí bakterie, plísně a zápach.

Po komplexním čištění vozidla je nutno počítat se zvýšenou vlhkostí, kterou je potřeba v následujících 24 hod postupně odvětrávat z interiéru vozidla.

Pro zachování čistého interiéru a potahů doporučujeme čištění provádět 2 x ročně, aby nedocházelo k hloubkovému usedání nečistot a tím trvalé ztrátě čistého a zánovního vzhledu.

 

 

Ceník plnění klimatizace

Plnící množství klimatizací

 

Postup ke klimatizaci:  

 

 1. Automatickým přístrojem odsajeme staré chladivo.
 2. Klimatizaci zbavíme nečistot a škodlivých mikroorganismů (dezinfekce klimatizací).
 3. Zkontrolujeme těsnost systému (vakuování).
 4. Prověříme základní funkce, zajistíme potřebné opravy.
 5. Recyklované chladicí médium napustíme zpět do klimatizace a doplníme. 
 6. Doplníme olej do kompresoru a UV barvivo pro případný únik chladící kapaliny

 

Servis je vybaven sloupovými a nůžkovými hevery, zkoušecími stolicemi pro opravy elektriky a alternátorů. Mechanici používají vybavení značky BETA.

 

Fotografie dílny

 

Autoservis Autostyl Rakovník Autoservis Autostyl Rakovník Autoservis Autostyl Rakovník Autoservis Autostyl Rakovník Autoservis Autostyl Rakovník
Autoservis Autostyl Rakovník Autoservis Autostyl Rakovník Autoservis Autostyl Rakovník

 
         

Reference

Krušovice Lasselsberger
Croy Lasselsberger  

 

Pokud chcete, aby Vaše klimatizace fungovala správně, požadujte u svého servisu provedení strojové dezinfekce, výměnu kabinového filtru i kontrolu náplně plynu a oleje. Chraňte své zdraví a zdraví svých blízkých a nedýchejte mikroorganismy a plísně. Nejsou vidět, ale dokáží potrápit a vyvolat alergie.